Autojuhi koolitus

säästab kütust, raha ja loodust

Alates 2012 aastast on kõikidel müüdavatel rehvidel peal energiakleebis, nagu seda oleme harjunud nägema külmikutel või elektripliitidel. Kui soovid säästa kuni 20% oma transpordikuludelt, siis registreeri oma ettevõtte autokasutajad Ecodrive koolitusele ja me räägime sulle juba täpsemalt sellest Rehvivaliku mõju kütusekulule

Kas rehvi valik mõjutab kütusekulu?

Alates 2012 aastast on kõikidel müüdavatel rehvidel peal energiakleebis, nagu seda oleme harjunud nägema külmikutel või elektripliitidel.

Rehvivaliku mõju kütusekulule

Kuna kütuse kokkuhoid on täna ülimalt aktuaalne, siis tasuks enne rehvide ostu kindlasti uurida kleebisel olevat infot ja vajadusel konsulteerida müügimehega.

Spetsiaalselt välja töötatud energiasäästlikud rehvid võivad tagada ca 5-7% kütuse kokkuhoiu.

Veerev rehv deformeerub ja neelab energiat. See on üks viiest sõiduki liikumist takistavast jõust. Sellisel viisil energia kaotamist nimetatakse „veeretakistuseks” ja seda mõõdetakse kaotatud energia hulgaga ühe läbitud vahemaa ühiku kohta.

Rehvide veeretakistus mängib olulist rolli auto kütusekulu suuruses ja  CO2 saastes aitab õige valiku tegemine hiljem oluliselt raha kokku hoida. Mida väiksem on rehvi veeretakistus, seda vähem kulutame kütust.

Rehvikleebisel on märgitud rehvi energia klass, mis näitab rehvi kasutamisel tekkiva kütuse- ja CO2 saaste määra.

Märgised algavad tähega A (roheline), mis on kõige säästlikum ja lõpeb tähega G (punane), mis annab nõrgima tulemuse.

 

Rehvivaliku mõju kütusekulule

Milline on siis erinevus kütusekulus 100 kilomeetri kohta?

Arvestades sõiduauto rehvi keskmist läbisõitu ja seda, et kütusekulu vahe sõltuvalt rehvi energiamärgisest võib ulatuda kuni 0,63 l/100 km kohta, saavutame rahalise säästu suurusjärgus 290 eurot. See raha investeeri järgmiste kütusesäästlike rehvide ostu.

Rehvide arvelt raha säästmine on aga ainult üks paljudest võimalustest. Kui soovid säästa kuni 20% oma transpordikuludelt, siis registreeri oma ettevõtte autokasutajad Ecodrive koolitusele ja me räägime sulle juba täpsemalt sellest.

Rehvivaliku mõju kütusekulule

Mis on Ecodriving
Ecodriving on keskkonda ja kütust säästev sõiduviis, mis võimaldab lihtsate nippidega läbida sama vahemaa väiksema kütusekogusega.

Ecodriving kursused
Pakume nii teooriakursusi kui ka praktilist säästlikku sõiduõpet, mis läbitakse sõidukiga, millega iga- päevaselt liigeldakse. Loe lisaks

Muud koolitused
Lisaks koolitusele "Säästlik sõit" pakume ka teisi liikluskoolitusi . Loe veel detailsemat koolituste infot siin.

Kontaktandmed
Ecodrive Eesti OÜ, reg 12860386
Kotka 26, Tallinn 11315
Kontakttelefon (+372) 55 07 555
e-mail:
Tegevusluba: 1.1-3/18/295 Majandustegevusteate nr.:205445

Kodulehe valmistamine aara.ee

Rehvivaliku mõju kütusekulule

Rehvivaliku mõju kütusekulule

Kuna kütuse kokkuhoid on täna ülimalt aktuaalne, siis tasuks enne rehvide ostu kindlasti uurida kleebisel olevat infot ja vajadusel konsulteerida müügimehega Spetsiaalselt välja töötatud energiasäästlikud rehvid võivad tagada ca 5-7% kütuse kokkuhoiu Alates 2012 aastast on kõikidel müüdavatel rehvidel peal energiakleebis, nagu seda oleme harjunud nägema külmikutel või elektripliitidel.

Rehvivaliku mõju kütusekulule

www.ecodriveeesti.ee © 2015 Ecodrive Eesti OÜ »